Regionalne

Zero waste – żyj w zgodzie z naturą

Zero waste – żyj w zgodzie z naturą
Zero waste – żyj w zgodzie z naturą Rosnąca świadomość ekologiczna przy jednoczesnej dużej ilości odpadów, które generujemy, sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się

Zero waste – żyj w zgodzie z naturą
Rosnąca świadomość ekologiczna przy jednoczesnej dużej ilości odpadów, które generujemy, sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na życie w myśl zasady zero waste. W dosłownym tłumaczeniu oznacza to „zero odpadów” lub „brak marnotrawstwa”. Drobnymi krokami, zmieniając swoje codzienne nawyki, możemy wpłynąć nie tylko na to, co dzieje się wokół nas, ale również – w dłuższej perspektywie – na środowisko naturalne, w którym będą żyły kolejne pokolenia. Sklep internetowy Bonami.pl wprowadził do swojej oferty akcesoria i gadżety, które pomogą w walce o brak marnotrawstwa.
Zmniejszenie ilości śmieci, które wytwarzamy, a także korzystanie z produktów wielokrotnego użytku to pierwszy krok do życia w stylu zero waste. Gadżety i akcesoria dostępne w sklepie internetowym Bonami.pl pozwolą wcielić w codzienne życie ten ekologiczny trend.
Zacznij od końca
Segregowanie śmieci ma pozytywny wpływ na nasze środowisko. Warto wprowadzić w życie zdrowy nawyk selekcji odpadów. Kosz do segregowania śmieci Tomasucci Pillar z oferty Bonami to świetne rozwiązanie, które pomoże nam w codziennej walce o ochronę środowiska.
Woda zdrowia doda
Dorosły człowiek powinien wypijać codziennie minimum 2 litry wody. By móc zaoszczędzić na kupowaniu i dźwiganiu kolejnych butelek z wodą, a także nie generować związanych z tym odpadków, warto zainwestować w nakładkę ekologiczną na kran z filtrem wody InnovaGoods z oferty Bonami.pl. Dzięki temu będziemy mogli pić wodę dostępną w naszej kuchni. Jeśli lubimy zabierać napój ze sobą – warto przelać do go szklanej butelki, na przykład Bambum Diem z bambusowym zamknięciem. Takie rozwiązanie to wygoda i zdrowie w pakiecie!
Użyj więcej niż jeden raz
Akcesoria, które można ponownie wykorzystać, przynoszą więcej korzyści niż mogłoby się zdawać. Z jednej strony ograniczamy wydatki na ponowne zakupy, a z drugiej – ograniczamy ilość zbędnych produktów.
– W myśl zasad zero waste warto używać takich rozwiązań, które można wykorzystać ponownie. Jeżeli często kupujemy jedzenie na wynos lub korzystamy z barów mlecznych, w których na porządku dziennym jest korzystanie z jednorazowych sztućców, warto pomyśleć o własnym zestawie turystycznym. Sztućce w silikonowym etui Joseph Joseph GoEat to świetne rozwiązanie – nie tylko zawsze będziemy mogli skorzystać z własnego widelca, noża czy łyżki, ale także posiadają one nowoczesny, kolorowy design, który zachwyci każdego. – dodaje ekspert Bonami.pl.
Wielorazowe opakowania przydadzą się w każdej kuchni zero waste. Pojemnik szklany na żywność z miseczką na sos czy pojemnik bambusowy z wieczkiem Kosova posłużą jako naczynie do przechowywania ryżu, kawy czy makaronu. Akcesoria wielokrotnego użytku sprawdzą się także podczas codziennych zakupów. Przykładem gadżetów zero waste są sznurkowe siatki, np. Rex London French lub bawełniana torba na zakupy Cooksmart England Dawn Chorus z oferty Bonami. Dzięki nim nie będziemy musieli korzystać jednorazowych plastikowych woreczków foliowych. – Materiałowe siatki czy torby warto nosić w torebce lub plecaku. Nie zajmują one wiele miejsca, a gdy przytrafią nam się nieoczekiwane zakupy, nie będziemy kupować jednorazowych reklamówek. – radzi ekspert Bonami.pl.
Wyższy poziom wtajemniczenia
Podczas gotowania i codziennych zakupów generujemy największą ilość odpadów, ale nie zawsze są to złe odpady. Jeśli lubimy spędzać czas w kuchni, przygotowując warzywne dania, warto zastanowić się nad zakupem domowego kompostownika. Można z niego korzystać nie tylko w domu z ogródkiem, ponieważ dostępne na rynku rozwiązania sprawdzą się również w mieszkaniach w blokach.
– Ciemnoszary kompostownik Joseph Joseph IntelligentWaste o pojemności aż 4 litrów to idealny sposób na segregację odpadków, które można wykorzystać kolejny raz. Można w nim trzymać wszystkie naturalne resztki, takie jak obierki czy skorupki, które następnie posłużą nam jako nawóz do domowych upraw. Dodatkowo jego nowoczesny design z sukcesem wpisze się w wystrój każdego wnętrza. – mówi ekspert sklepu internetowego Bonami.pl, Marta Kmošenová
Szklane naczynia, materiałowe worki, kompostowniki – te niewielkie akcesoria pomogą nie tylko w zorganizowaniu naszej kuchni, ale przede wszystkim są dobrym początkiem wdrażania w życie zasady zero waste. Teraz dzięki rosnącej świadomości i małym zmianom możemy mieć ogromny wpływ na środowisko. Dostępne w sklepie internetowym Bonami.pl sprytne gadżety, to doskonały początek naszej batalii o życie bez odpadków.

A to już wiesz?  Gdańskie Młode Miasto żyje przez cały rok

Torba Mauro Ferretti Home Bag, Bonami.pl – cena 94zł
Butelka szklana z zamknięciem z bambusu Bambum Diem, 300 ml, Bonami.pl – cena 34zł
Pojemnik szklany na żywność z miseczką na sos, 1 l, Bonami.pl – cena 49 zł
Kosze do segregowania śmieci Tomasucci Pillar, Bonami.pl – cena 459
Foremka do lodu Black + Blum Brrrrr, Bonami.pl – cena 64 zł
Ciemnoszary kompostownik Joseph Joseph IntelligentWaste, 4 l, Bonami.pl – cena 214zł
Wymienny filtr węglowy do butelki na wodę InnovaGoods Carbon Clean, Bonami.pl – cena 14zł
Nakładka ekologiczna na kran z filterm wody InnovaGoods, Bonami.pl – cena 34zł
Szara forma silikonowa na muffiny Sabichi Cone, Bonami.pl – cena 15zł
Sztućce w silikonowym etui Joseph Joseph GoEat, Bonami.pl – cena 48 zł
Bambusowa deska do krojenia Bambum Edena, Bonami.pl – cena 24zł
Szczotka do kąpieli z bambusu Bambum Zenger, Bonami.pl – cena 44zł
Zestaw 4 sztućców z bambusa Kutahya, Bonami.pl – cena a 34zł
Pojemnik szklany z wieczkiem z bambusu Bambum Lavi, 600 ml, Bonami.pl – cena 74 zł
Bambusowy nóż szefa kuchni Bambum Chef, Bonami.pl – cena 26
Pojemnik bambusowy z wieczkiem Kosova, 16×14 cm, Bonami.pl – cena 159 zł
Zestaw 6 bambusowych talerzyków Sherlock, Bonami.pl – cena 134zł
Filiżanka bambusowa ze spodkiem Bambum Cortado, Bonami.pl – cena 69 zł
Bambusowy półmisek Bambum Carlin, 32×24 cm, Bonami.pl – cena 48 zł

www.bonami.pl
https://www.facebook.com/BonamiPL

Bonami.pl to sklep internetowy umożliwiający zakupy pięknych mebli, designerskich dodatków do mieszkania i oryginalnych artykułów codziennego użytku w domowym zaciszu. Codziennie aktualizowana oferta, prezentująca kolekcje i trendy z całego świata, znajduje się zarówno na www.bonami.pl, jak i profilu Facebook Bonami.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy