Biznes IT i technologie

Sztuczna inteligencja i mechanizmy głębokiego uczenia w nowej kamerze Axis

Sztuczna inteligencja i mechanizmy głębokiego uczenia w nowej kamerze Axis
Axis Communications właśnie zaprezentowało nową kamerę P3255-LVE, która dokonuje analiz w oparciu o sztuczną inteligencję i mechanizmy głębokiego

Data publikacji: 2021-02-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Sztuczna inteligencja i mechanizmy głębokiego uczenia w nowej kamerze Axis
Kategoria: IT i technologie, BIZNES

Axis Communications właśnie zaprezentowało nową kamerę P3255-LVE, która dokonuje analiz w oparciu o sztuczną inteligencję i mechanizmy głębokiego uczenia.

Sztuczna inteligencja i mechanizmy głębokiego uczenia w nowej kamerze Axis IT i technologie, BIZNES - Axis Communications właśnie zaprezentowało nową kamerę P3255-LVE, która dokonuje analiz w oparciu o sztuczną inteligencję i mechanizmy głębokiego uczenia.

Axis Communications właśnie zaprezentowało nową kamerę P3255-LVE, która dokonuje analiz w oparciu o sztuczną inteligencję i mechanizmy głębokiego uczenia. Ta wszechstronna stałopozycyjna kamera kopułkowa zawiera innowacyjny podwójny chipset, który umożliwia niezwykle szczegółową klasyfikację obiektów.

 

Wspomniany chipset — łączący procesor Axis ARTPEC-7 oraz jednostkę przetwarzania głębokiego uczenia — to klucz do udostępnianych przez kamerę funkcji klasyfikacji obiektów. Tak zaawansowane elementy sprzętowe dają użytkownikom możliwość korzystania ze specjalnie opracowanych aplikacji zewnętrznych opartych na funkcjach AI. Ponadto, dzięki podwójnemu chipsetowi, fabrycznie zainstalowana aplikacja analityczna AXIS Object Detector może wykrywać oraz klasyfikować osoby i obiekty, a także rozróżniać takie typy pojazdów jak samochody osobowe, autobusy, samochody ciężarowe oraz jednoślady (motocykle i rowery).

 

Wyposażenie urządzenia w podwójny chipset sprawia też, że analizy mogą być wykonywane bezpośrednio w kamerze (na brzegu sieci), co zwiększa szybkość działania i skalowalność systemu. Inne korzyści obejmują: przetwarzanie w czasie rzeczywistym, redukcję kosztów i obniżenie stopnia złożoności systemu. Ponadto przez sieć przesyłany jest tylko niezbędny materiał wizyjny, co ogranicza zapotrzebowanie na pamięć masową i przepustowość oraz zmniejsza obawy dotyczące prywatności.

 

Ta gotowa do montażu, zewnętrzna kamera o klasie ochrony IK10 zawiera szereg funkcji bezpieczeństwa, które zapobiegają nieautoryzowanemu dostępowi. Urządzenie oferuje znakomitą jakość obrazu o rozdzielczości HDTV 1080p. Technologie Axis Lightfinder 2.0 i Axis Forensic WDR zapewniają realistyczne kolory i wierne odwzorowanie szczegółów, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo technologia OptimizedIR pozwala uzyskiwać wyraźny, pozbawiony odbić materiał wizyjny w całkowitej ciemności bez stosowania dodatkowego oświetlenia.

A to już wiesz?  Topowe marki w nowo otwartym koncepcie Yellow Brands w Placu Unii!

 

Najważniejsze cechy kamery:

•          Zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji (AI) z mechanizmami głębokiego uczenia

•          Szczegółowa klasyfikacja obiektów

•          Obsługa aplikacji AI innych firm

•          Przetwarzanie na brzegu sieci — łatwa skalowalność

•          Lightfinder 2.0, Forensic WDR, OptimizedIR

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Sztuczna inteligencja i mechanizmy głębokiego uczenia w nowej kamerze Axis IT i technologie, BIZNES - Axis Communications właśnie zaprezentowało nową kamerę P3255-LVE, która dokonuje analiz w oparciu o sztuczną inteligencję i mechanizmy głębokiego uczenia.
Hashtagi: #IT i technologie #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy