LIFESTYLE Podróże

Podróżowanie z plusem

Podróżowanie z plusem
Organizując wycieczkę zawsze warto zastanowić się, co pozwoli nam w pełni cieszyć się urokami wakacji i czy można to załatwić na własną rękę czy lepiej zdać się na doświadczenie

Data publikacji: 2015-10-06
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Podróżowanie z plusem
Kategoria: LIFESTYLE, Podróże

Organizując wycieczkę zawsze warto zastanowić się, co pozwoli nam w pełni cieszyć się urokami wakacji i czy można to załatwić na własną rękę czy lepiej zdać się na doświadczenie touroperatora.

Podróżowanie z plusem LIFESTYLE, Podróże - Organizując wycieczkę zawsze warto zastanowić się, co pozwoli nam w pełni cieszyć się urokami wakacji i czy można to załatwić na własną rękę czy lepiej zdać się na doświadczenie touroperatora.

Usługi dodatkowe są dziś jednym z kluczowych czynników pomagających operatorom i biurom podróży zaspokajać potrzeby klientów, coraz bardziej zainteresowanych kompleksowymi usługami i udogodnieniami. Dotyczy to zarówno osób wybierających się na zaplanowaną wycieczkę, jak i tych unikających zorganizowanych wyjazdów i korzystających z pomocy biura tylko przy rezerwacji przelotu czy hotelu.

 

Korzyścią płynącą z usług dodatkowych jest zapewnienie możliwości lepszej personalizacji, czyli dostosowania podróży do indywidualnych potrzeb i preferencji. Turyści zainteresowani na przykład dodatkowym ubezpieczeniem, biletami na imprezy, kongresy, sympozja czy wystawy lub pakietami do nauki czy uprawiania nurkowania, windsurfingu i innych sportów, często decydują się na pośrednictwo biura podróży, nie chcąc tracić czasu, nerwów i pieniędzy na samodzielne poszukiwania. Jeśli dostawcy usług turystycznych są w stanie zapewnić lepsze świadczenia, podróżujący są skłonni zapłacić za nie wyższą cenę. Tym samym oferta może przyciągnąć wymagającego klienta, który za pośrednictwem biura będzie chciał zarezerwować jacht czy samolot.

 

Osoby indywidualne, nawet te o najlepszych umiejętnościach organizacyjnych, nie mogą konkurować z możliwościami biur podróży, które otrzymują preferencyjne warunki przy dokonywaniu rezerwacji hotelowych, lotów czarterowych, transferów z i na lotnisko, miejsc parkingowych przy lotniskach, wejściówek do muzeów i wielu innych usług. Zawsze warto zastanowić się, które usługi dodatkowe są warte uwagi i z których najlepiej skorzystać – mówi Piotr Macierzyński, prezes START Parking.

 

Najpopularniejszą kategorią są usługi związane z podróżą. Klienci mogą wykupić dodatkowe ubezpieczenie, z reguły na atrakcyjniejszych warunkach niż bezpośrednio u ubezpieczyciela, czy uzyskać pomoc, jeśli chcą zabrać ze sobą wyjątkowo duży bagaż. Biura oferują pośrednictwo przy rezerwacji biletów na wycieczki statkiem lub koleją, a także przy wynajmie samochodu do samodzielnego zwiedzania okolicznych atrakcji. W tym ostatnim przypadku warto jednak pamiętać, że negocjując na miejscu można uzyskać lepszą cenę. Wśród usług dodatkowych wielu biur znajduje się również wynajem łodzi, jachtów, helikopterów czy małych samolotów turystycznych, które umożliwiają zobaczenie odwiedzanego miejsca z zupełnie innej perspektywy. Jest to usługa skierowana do ekskluzywnych klientów, którzy z założenia skłonni są wydać więcej, dlatego warto sprawdzić czy biuro nie stara się tego wykorzystać dla własnego zysku. Wśród pozornie prozaicznych, lecz coraz bardziej pożądanych usług, znajduje się także rezerwacja miejsca na parkingu przy lotnisku.

A to już wiesz?  Wciąż przybywa pasażerów na wrocławskim lotnisku

 

To rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo pojazdu i spokój podczas wakacji, kosztuje zaś często dużo mniej niż podróż taksówką. Dla osób jadących na lotnisko kilkadziesiąt czy nawet kilkaset kilometrów, jest to wręcz konieczność, dlatego coraz więcej biur podróży decyduje się na współpracę ze sprawdzonymi operatorami parkingów przy lotniskach. Aż 6 największych biur podróży z pierwszej dziesiątki rankingu TravelData na stałe współpracuje ze START Parking. Zaufał nam między innymi RainbowTours, Tui Poland, Wezyr Holidays, Sun & Fun, Exim Tours i Neckermann oraz ponad 1000 lokalnych biur podróży – dodaje Piotr Macierzyński.

 

Usługi dodatkowe obejmują również produkty o charakterze rozrywkowym, takie jak zamówienie stolika w restauracji czy biletów na wydarzenia sportowe lub kulturalne, jednak zawsze warto sprawdzić możliwość rezerwacji on-line. Pracownicy biura mogą również pomóc przy zapewnieniu opieki przewodnika czy specjalnego traktowania podczas podróży z okazji np. urodzin, imienin lub wyjazdów poślubnych. Biura pomagają również w załatwianiu formalności związanych z wyjazdem, szczególnie do państw, gdzie obowiązują skomplikowane procedury wizowe. Wybierając się do egzotycznych krajów warto skorzystać z doświadczenia biura przy kompletowaniu badań lekarskich, szczepień czy apteczki.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Podróżowanie z plusem LIFESTYLE, Podróże - Organizując wycieczkę zawsze warto zastanowić się, co pozwoli nam w pełni cieszyć się urokami wakacji i czy można to załatwić na własną rękę czy lepiej zdać się na doświadczenie touroperatora.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Podróże

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy