Wiadomości branżowe

Motocykliści Poczty Polskiej jadą ?Śladami pielgrzymek Jana Pawła II?

Motocykliści Poczty Polskiej jadą ?Śladami pielgrzymek Jana Pawła II?
W środę, 23 kwietnia, motocykliści Poczty Polskiej ruszyli w trasę śladami pielgrzymek Jana Pawła II. Wystartowali w Lublinie i po drodze do Warszawy odwiedzą Kraków, Częstochowę, Łódź, Licheń, Gniezno i Toruń. Inspiracją do zorganizowania poczty motocyklowej jest kanonizacja Jana Pawła II.To już druga tego typu inicjatywa pocztowców motocyklistów. W ubiegłym roku miała miejsce Międzynarodowa Poczta Motocyklowa Kraków-Wenecja-Kraków, czyli szlakiem pierwszej polskiej poczty królewskiej.W tym roku w poczcie motocyklowej bierze udział 4 motocyklistów – na co dzień pracowników Poczty Polskiej. Dostarczą do Warszawy specjalnie wydane z tej okazji kartki pocztowe i znaczek pocztowy. – Kartki, które kupili filateliści przewieziemy z Lublina do Warszawy. Odwiedzimy w sumie osiem miast w których był Jan Paweł II podczas swoich ośmiu pielgrzymek. Poprzez organizację poczty motocyklowej chcemy uczcić kanonizację Jana Pawła II – mówi Ludwik Sieczkowski z Poczty Polskiej.Poczta motocyklowa wystartowała z Placu Litewskiego w Lublinie.  Przed startem, motocykliści  zachęcali do wzięcia udziału w pokazach ratownictwa medycznego prowadzonych przez Polski

W środę, 23 kwietnia, motocykliści Poczty Polskiej ruszyli w trasę śladami pielgrzymek Jana Pawła II. Wystartowali w Lublinie i po drodze do Warszawy odwiedzą Kraków, Częstochowę, Łódź, Licheń, Gniezno i Toruń. Inspiracją do zorganizowania poczty motocyklowej jest kanonizacja Jana Pawła II.

To już druga tego typu inicjatywa pocztowców motocyklistów. W ubiegłym roku miała miejsce Międzynarodowa Poczta Motocyklowa Kraków-Wenecja-Kraków, czyli szlakiem pierwszej polskiej poczty królewskiej.

W tym roku w poczcie motocyklowej bierze udział 4 motocyklistów ? na co dzień pracowników Poczty Polskiej. Dostarczą do Warszawy specjalnie wydane z tej okazji kartki pocztowe i znaczek pocztowy. ? Kartki, które kupili filateliści przewieziemy z Lublina do Warszawy. Odwiedzimy w sumie osiem miast w których był Jan Paweł II podczas swoich ośmiu pielgrzymek. Poprzez organizację poczty motocyklowej chcemy uczcić kanonizację Jana Pawła II ? mówi Ludwik Sieczkowski z Poczty Polskiej.

Poczta motocyklowa wystartowała z Placu Litewskiego w Lublinie.  Przed startem, motocykliści  zachęcali do wzięcia udziału w pokazach ratownictwa medycznego prowadzonych przez Polski Czerwony Krzyż. Równolegle, na Poczcie Głównej w Lublinie otwarta została wystawa filatelistyczna poświęcona Janowi Pawłowi II. Można na niej oglądać najciekawsze zbiory lubelskich filatelistów.

Dwa dni wcześniej, motocykliści przekazali dary zebrane przez pracowników poczty do domu dziecka w Przybysławicach. 26 kwietnia dary zostaną również przekazane do domu dziecka nr 3 w Toruniu.

Poczta motocyklowa dotrze do Warszawy w dzień kanonizacji Jana Pawła II ( 27 kwietnia).

Bieżące relacje z przejazdu poczty motocyklowej można będzie śledzić na: https://www.facebook.com/PocztaPolskaMotocyklisci

 

Źródło Poczta Polska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  ENERGA mecenasem wydania filmu o ostatniej wizycie Jana Pawła II w Trójmieście

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy