Biznes Giełda

Live Motion Games rozpoczyna Ofertę Publiczną Akcji o wartości 4,7 mln zł

Live Motion Games rozpoczyna Ofertę Publiczną Akcji o wartości 4,7 mln zł
Live Motion Games – producent gier wideo na PC, rozpoczyna Publiczną Ofertę Akcji o wartości 4,7 mln zł. Z emisji Nowych Akcji Spółka chce pozyskać 4 mln

Data publikacji: 2021-03-04
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Live Motion Games rozpoczyna Ofertę Publiczną Akcji o wartości 4,7 mln zł
Kategoria: Giełda, BIZNES

Live Motion Games – producent gier wideo na PC, rozpoczyna Publiczną Ofertę Akcji o wartości 4,7 mln zł. Z emisji Nowych Akcji Spółka chce pozyskać 4 mln zł.

Live Motion Games rozpoczyna Ofertę Publiczną Akcji o wartości 4,7 mln zł Giełda, BIZNES - Live Motion Games – producent gier wideo na PC, rozpoczyna Publiczną Ofertę Akcji o wartości 4,7 mln zł. Z emisji Nowych Akcji Spółka chce pozyskać 4 mln zł.

 

Live Motion Games – producent gier wideo na PC, rozpoczyna Publiczną Ofertę Akcji o wartości 4,7 mln zł. Z emisji Nowych Akcji Spółka chce pozyskać 4 mln zł. Środki od inwestorów zostaną przeznaczone na produkcję nowych gier z gatunku symulator, survival i city builder oraz marketing pre-produkcji nowych tytułów. Dodatkowo w ramach Oferty sprzedawana jest część Akcji istniejących. Zapisy potrwają do 17 marca. Funkcję firmy inwestycyjnej pośredniczącej w Ofercie pełni Dom Maklerski BDM. Live Motion Games planuje debiut na rynku NewConnect w pierwszym półroczu br.

– Rozpoczynamy Ofertę Publiczną Akcji Live Motion Games, której celem jest pozyskanie od inwestorów kwoty 4 mln zł. Osoby zainteresowanie inwestycją w naszą Spółkę zachęcamy do zapoznania się z Memorandum Informacyjnym, które dostępne jest na stronie internetowej: emisja.livemotiongames.com. Harmonogram Oferty przewiduje składanie zapisów w terminie od 4 do 17 marca. – informuje Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games. – Głównym celem rozwoju naszego Studia jest zwiększenie skali działalności poprzez kontynuację budowy zdywersyfikowanego portfolio produkcyjnego gier komputerowych. Pozyskane od inwestorów środki przeznaczymy przede wszystkim na produkcję i wydanie aktualnie tworzonych oraz nowych gier, a także marketing pre-produkcji nowych tytułów. – dodaje.

Oferta Publiczna Akcji Live Motion Games obejmuje łącznie 105 tys. akcji zwykłych na okaziciela, o wartości nominalnej 0,10 zł, w tym ofertę objęcia 90 tys. nowo emitowanych akcji serii C oraz sprzedaż 15 tys.  istniejących   akcji  serii  A,   oferowanych   przez   dotychczasowych  akcjonariuszy  Spółki.  Inwestorom składającym zapisy w ramach Oferty Publicznej mogą być przydzielone zarówno Akcje Nowej Emisji, jak i Akcje Sprzedawane. Ich cena emisyjna na potrzeby zapisów została ustalona na 45 zł za jedną akcję.

A to już wiesz?  NOWY DYREKTOR GENERALNY SIECI INTERMARCHÉ

 Zapisy na Akcje spółki Live Motion Games przyjmowane będą wyłącznie przez Dom Maklerski BDM, bezpośrednio w Punktach Obsługi Klienta oraz za pośrednictwem kanałów internetowych. Autoryzowanym Doradcą jest firma Blue Oak Advisory. Wsparcie prawne zapewnia Kancelaria Lewczuk Łyszczarek i Wspólnicy.

Do tej pory firma Live Motion Games pozyskała w ramach emisji prywatnych kwotę ok. 1,2 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na produkcję autorskich, średnio-budżetowych gier z gatunku symulator.

Najpopularniejszym tytułem Studia jest Train Station Renovation, który pozwala na renowację i odbudowę opuszczonych stacji kolejowych. Tytuł w wersji early access w ciągu pierwszej doby od umieszczenia na platformie Steam zdobył 20 tys. nabywców. Obecnie spółka pracuje nad DLC do projektu. – Duża część fanów tej produkcji jest z Niemiec, dlatego zdecydowaliśmy się specjalnie dla nich stworzyć dodatek pt. Train Station Renovation Germany. Wkrótce ujawnimy więcej szczegółów. – dodaje Michał Kaczmarek.

Główną działalnością Live Motion Games jest produkcja gier m.in. z gatunku city builder i survival. W planach tegorocznych premier Studia są m.in.: Builder Simulator oraz Chernobyl Liquidators. Demo pierwszego tytułu zostało zaprezentowane w ramach tegorocznej Zimowej Edycji Festiwalu Steam. Po pokazie tytuł awansował w zestawieniu Global TOP Wishlist platformy Steam. Obecnie zajmuje 71 miejsce. Produkcja jest już na zaawansowanym etapie prac. Live Motion Games intensyfikuje również działania nad swoim największym tytułem inspirowanym katastrofą jądrową w czarnobylskiej elektrowni z 1986 roku – Chernobyl Liquidators.

Tytułowi likwidatorzy to specjalny zespół cywilów i wojskowych, którzy zostali powołani do uporania się ze skutkami katastrofy nuklearnej w Czarnobylu. Projekt jest w fazie zaawansowanych testów.

Gry powstają we współpracy z notowaną na głównym parkiecie spółką PlayWay, wiodącym akcjonariuszem Live

Motion Games.

Oferta Publiczna Akcji Live Motion Games poprzedza plany Studia związane z debiutem na rynku NewConnect. – Po zakończeniu Oferty skoncentrujemy się na realizacji kolejnego celu, jakim jest złożenie do GPW Dokumentu Informacyjnego . Jesteśmy gotowi, aby jeszcze w tym półroczu dołączyć do grona spółek publicznych. – mówi prezes zarządu Live Motion Games.

A to już wiesz?  Święta jak z płatka?! Tylko w Placu Unii

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Live Motion Games rozpoczyna Ofertę Publiczną Akcji o wartości 4,7 mln zł Giełda, BIZNES - Live Motion Games – producent gier wideo na PC, rozpoczyna Publiczną Ofertę Akcji o wartości 4,7 mln zł. Z emisji Nowych Akcji Spółka chce pozyskać 4 mln zł.
Hashtagi: #Giełda #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy