LIFESTYLE Podróże

Dlaczego jesień to dobry moment na urlop?

Dlaczego jesień to dobry moment na urlop?
Większość osób planując urlop decyduje się na zorganizowanie go w sezonie wakacyjnym, który trwa od czerwca do końca sierpnia. Jednak warto pamiętać, że to właśnie wtedy ceny skaczą do góry, a wszystkie popularne miejsca są oblegane przez turystów spragnionych

Data publikacji: 2017-09-05
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dlaczego jesień to dobry moment na urlop?
Kategoria: LIFESTYLE, Podróże

Większość osób planując urlop decyduje się na zorganizowanie go w sezonie wakacyjnym, który trwa od czerwca do końca sierpnia. Jednak warto pamiętać, że to właśnie wtedy ceny skaczą do góry, a wszystkie popularne miejsca są oblegane przez turystów spragnionych wypoczynku.

Dlaczego jesień to dobry moment na urlop? LIFESTYLE, Podróże - Większość osób planując urlop decyduje się na zorganizowanie go w sezonie wakacyjnym, który trwa od czerwca do końca sierpnia. Jednak warto pamiętać, że to właśnie wtedy ceny skaczą do góry, a wszystkie popularne miejsca są oblegane przez turystów spragnionych wypoczynku.

Większość osób planując urlop decyduje się na zorganizowanie go w sezonie wakacyjnym, który trwa od czerwca do końca sierpnia. Jednak warto pamiętać, że to właśnie wtedy ceny skaczą do góry, a wszystkie popularne miejsca są oblegane przez turystów spragnionych wypoczynku. Jeśli chcemy odpocząć, a przy tym nieco zaoszczędzić, to warto wybrać się na urlop jesienią.

Wyjazd na upragnione wakacje poza sezonem to przepis na idealny wypoczynek. W takich miesiącach jak wrzesień czy październik mamy dostęp do dużej liczby atrakcyjnych ofert, a większość terminów jest wolna. Wybierając się na urlop jesienią nad morze, w góry czy nad jezioro możemy być pewni, że nie spotkamy tłumów, które zwykle towarzyszą takim wyjazdom. Mimo, że początek tej pory roku bywa naprawdę ciepły, warto pamiętać, że pogoda nie zawsze pozwala spędzać czas na świeżym powietrzu i na wypoczynek wybrać miejsce, które zapewni nam szeroki wybór atrakcji.

Dlaczego warto odpocząć jesienią?

Jesień to pora roku, która w Polsce uważana jest za najpiękniejszą z uwagi na to, że tworzy cudowny, kolorowy krajobraz. Ma jednak i swoje minusy. W tym czasie dni stają się  krótsze, a temperatura popołudniami nie jest już tak wysoka jak latem, dlatego zorganizowanie sobie wolnego czasu po pracy jest nieco trudniejsze. Wtedy właśnie zaczynamy go spędzać w domu przed telewizorem i powoli wpadamy w jesienną chandrę. Do naszego organizmu przestaje być dostarczana witamina D, której latem mamy pod dostatkiem, a my zaczynamy być senni i leniwi. Jak temu zapobiec? Wystarczy przełożyć swój wakacyjny urlop właśnie na jesień i pozwolić sobie w tym okresie na wyjazd do miejsca, które zachęci nas do aktywności na świeżym powietrzu i pozwoli na prawdziwy relaks.

A to już wiesz?  Międzynarodowe wydarzenia w Dolinie Stubai

Gdzie się wybrać?

Gdy już zdecydujemy się na zorganizowanie jesiennego urlopu to warto wybrać miejsce, które położone jest na atrakcyjnym przyrodniczo terenie, np. nad jeziorem, w otoczeniu lasów czy stawów. Widok z okna będzie przyjemniejszy, a my będziemy mogli zafundować sobie poranny spacer na łonie natury, w miłych dla oka okolicznościach. Sam hotel może mieć ciekawy wystrój i być utrzymany np. w zamkowym klimacie, który idealnie wpasuje się w jesienną aurę. Warto również, aby wybrane przez nas miejsce gwarantowało dodatkowe atrakcje oraz zapewniało pyszną kuchnię. Gdzie go szukać? Na przykład pod Wrocławiem, gdzie mieści się wyjątkowy kompleks Zamek Topacz Resort & Art SPA.

W naszym zamku można spędzić wyjątkowy jesienny urlop. Teren, na którym mieści się hotel to duża, 50 hektarowa przestrzeń ze stawem, dlatego wybierając się na spacer wcale nie trzeba wychodzić poza obszar obiektu. Bierzemy pod uwagę, że każdy z naszych gości może mieć inne upodobania jeśli chodzi o kuchnię, dlatego stawiamy na tworzenie indywidualnego menu, które komponujemy na podstawie kilku pytań. Jesień spędzona w naszym Zamku będzie przyjemna i niezapomniana – powiedziała Patrycja Dawgiert, Kierownik Marketingu Zamku Topacz.

Jak spędzić czas?                                                                                                    

Nie tylko latem możemy spędzać czas aktywnie. Wybierając się na urlop warto sprawdzić, co oferuje nam wybrany hotel. Jesienią przejażdżki na rowerze możemy zamienić na zajęcia jogi, która uspokoi i odpręży nasze ciało, a przy tym pozytywnie wpłynie na wygląd naszej sylwetki. W wolnych chwilach warto wybrać się do strefy wellness, gdzie w wśród basenów i saun zrelaksujemy się oraz odpoczniemy zarówno fizycznie, jak i psychicznie. W długie jesienne wieczory warto zaszyć się w SPA i rozpieścić swoje ciało zabiegami w postaci peelingów, okładów na ciało, kąpieli relaksujących, masek nawilżających oraz przyjemnych masaży. Pobyt w miejscu z takimi atrakcjami sprawi, że odzyskamy siły i naładujemy się pozytywną energią na nadchodzącą zimę.

A to już wiesz?  Jeszcze szybciej do Wrocławia i bezpośrednio na lotnisko

Wakacje to idealna okazja, aby wypocząć i na chwilę oderwać się od codzienności,. Jeśli planujemy urlop, warto wziąć pod uwagę jesień, ponieważ mamy w tym czasie dostęp do atrakcyjniejszych ofert. Wakacje o tej porze roku to dobry sposób na regenerację.

Więcej informacji na temat Zamku Topacz można znaleźć na stronie: http://www.zamektopacz.pl/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Dlaczego jesień to dobry moment na urlop? LIFESTYLE, Podróże - Większość osób planując urlop decyduje się na zorganizowanie go w sezonie wakacyjnym, który trwa od czerwca do końca sierpnia. Jednak warto pamiętać, że to właśnie wtedy ceny skaczą do góry, a wszystkie popularne miejsca są oblegane przez turystów spragnionych wypoczynku.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Podróże

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy