Biznes Handel

Bezpłatne terminale w Bankach Spółdzielczych SGB

Bezpłatne terminale w Bankach Spółdzielczych SGB
Aby skorzystać z programu Fundacji Polska Bezgotówkowa, wystarczy udać się do najbliższego Banku Spółdzielczego SGB. Dzięki współpracy Banków z operatorem First Data jest to możliwe już od pierwszego dnia funkcjonowania

Data publikacji: 2018-02-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Bezpłatne terminale w Bankach Spółdzielczych SGB
Kategoria: BIZNES, Handel

Aby skorzystać z programu Fundacji Polska Bezgotówkowa, wystarczy udać się do najbliższego Banku Spółdzielczego SGB. Dzięki współpracy Banków z operatorem First Data jest to możliwe już od pierwszego dnia funkcjonowania programu.

Bezpłatne terminale w Bankach Spółdzielczych SGB BIZNES, Handel - Aby skorzystać z programu Fundacji Polska Bezgotówkowa, wystarczy udać się do najbliższego Banku Spółdzielczego SGB. Dzięki współpracy Banków z operatorem First Data jest to możliwe już od pierwszego dnia funkcjonowania programu.

Wystartował program Fundacji Polska Bezgotówkowa, w ramach którego przedsiębiorcy mają możliwość korzystania z terminali płatniczych przez rok bez żadnych opłat.

Oferta skierowana jest do przedsiębiorców (MSP), którzy przez ostatnie 12 miesięcy nie korzystali z terminali płatniczych, a swoją działalność prowadzą maksymalnie w 5 placówkach. Jedną z głównych grup docelowych programu są przedsiębiorcy działający poza największymi miastami, a więc w dużej mierze osoby z terenów objętych działalnością Banków Spółdzielczych SGB.

– Jestem przekonana, że dzięki współpracy z Bankami Spółdzielczymi SGB wspólnie przekonamy właścicieli małych i średnich firm, że terminal płatniczy to korzystne rozwiązanie – mówi Jolanta Rycerz, członek zarządu First Data Polska. – Jesteśmy gotowi obsłużyć każdego klienta Spółdzielczej Grupy Bankowej i dostarczyć terminal do każdego miejsca w kraju w ciągu 48 godzin.

Obsługa kart płatniczych przynosi przedsiębiorcy wymierne korzyści, ale wciąż funkcjonują np. mity o wysokich marżach czy skomplikowanej obsłudze, które skutecznie do tego zniechęcają. Teraz każdy, kto dotąd nie używał terminala płatniczego, a spełnia warunki programu, przez 12 miesięcy będzie miał możliwość sprawdzenia realnego wpływu przyjmowania płatności bezgotówkowych na obroty firmy.

Umowa zawierana w ramach Programu Polska Bezgotówkowa nie zobowiązuje do korzystania z POS po jej zakończeniu, nie ma ukrytych opłat. Także Banki Spółdzielcze SGB nie wymagają korzystania z żadnej dodatkowej oferty bankowej.

Uczestnictwo w programie to szereg korzyści. W zależności od ilości placówek, uczestnik programu ma prawo otrzymać nawet trzy terminale, które może zamówić od razu lub oddzielnie do końca 2021 r. Warunkiem jest instalacja pierwszego urządzenia do 31 grudnia 2020 r.

A to już wiesz?  Polskie firmy powołały Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług

Roczne finansowanie dotyczy każdego urządzenia z osobna. Obejmuje wszystkie opłaty i prowizje od transakcji do limitu 100 tys. zł obrotu z kart rocznie. W przypadku przekroczenia tego progu, przedsiębiorcę będą obowiązywać stawki zgodne z podpisaną umową.

Jak pokazują praktyki, taki próg obrotów jest wystarczający i przedstawiciele sektora MSP przekraczają go bardzo rzadko. Dodatkowo przedsiębiorcy mają zapewniony serwis terminali oraz całodobowe wsparcie Centrum Obsługi Klienta.

Dla klientów Banków Spółdzielczych SGB First Data Polcard przygotowała specjalną ofertę, która pozwoli przedsiębiorcom skorzystać z preferencyjnych warunków także po upływie roku. Terminal First Data Polcard był pierwszym w Polsce bezpłatnym urządzeniem zainstalowanym w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Do Programu Polska Bezgotówkowa dołączyło już 500 przedsiębiorców, z czego połowa skorzystała z oferty First Data Polcard.

Program Polska Bezgotówkowa to wspólna inicjatywa uczestników rynku usług płatniczych w Polsce: wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz organizacji Visa i MasterCard przy udziale Związku Banków Polskich i wsparciu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Programem zarządza Fundacja Polska Bezgotówkowa, której fundatorem jest Związek Banków Polskich. Projekt stanowi ewenement na skalę europejską.

Banki Spółdzielcze SGB

Spółdzielczą Grupę Bankową tworzy 199 Banków Spółdzielczych i SGB-Bank Spółka Akcyjna. Nasze atuty to rozbudowana sieć ponad 1.700 placówek oraz elektroniczne kanały dostępu. Ponadto SGB umożliwia swoim Klientom dostęp do środków pieniężnych poprzez 4.000 bezprowizyjnych bankomatów. Połączenie nowoczesności z ponad 150-letnią tradycją i polskim kapitałem budowanym od pokoleń determinuje mocną pozycję banków spółdzielczych na rynku usług finansowych.

Zgodnie z hasłem „Bank Spółdzielczy zawsze po drodze” jesteśmy zawsze blisko naszych Klientów oferując obsługę finansową na najwyższym poziomie. Dbałość o systematyczne podnoszenie jakości świadczonych usług to jedno z priorytetowych założeń strategii rozwoju konsekwentnie realizowanej przez nas od wielu lat. Pamiętając o tym, że potrzeby Klientów wyznaczają standardy obsługi, SGB stale dąży do wzbogacania swojej oferty o produkty i usługi, które w pełni sprostają oczekiwaniom.

A to już wiesz?  Budowy w zimowej aurze i z postępami prac

Do podstawowych celów naszej działalności należy zapewnienie kompleksowej obsługi finansowej firmom działającym na terenie miast i wsi, przedsiębiorstwom sektora rolno-spożywczego oraz rolnikom, jak również wspieranie rozwoju gospodarczego środowisk lokalnych.

Więcej informacji: www.sgb.pl

Rzecznik prasowy: Roman Szewczyk [email protected]

First Data Polska

First Data Polska, właściciel marki Polcard, jest jednym z największych dostawców technologii płatniczych, obecnym na polskim rynku od ponad 25 lat. Firma dostarcza innowacyjne i bezpieczne rozwiązania do kompleksowej obsługi płatności w świecie omnichannel. Bogata oferta produktowa obejmuje terminale płatnicze, rozwiązania samoobsługowe wykorzystywane w biletomatach czy paliwomatach, płatności online oraz rozwiązania przeznaczone dla branży m-commerce.

Z usług First Data Polska korzystają też banki i instytucje finansowe zarówno w zakresie outsourcingu kart płatniczych i obsługi bankomatów, jak i doradztwa i wdrażania płatności mobilnych takich jak HCE czy Android Pay.

First Data Polska stanowi część amerykańskiej korporacji First Data, światowego lidera elektronicznych płatności obecnego w ponad 100 krajach, przetwarzającego ponad 2800 transakcji na sekundę o wartości 2,2 biliona USD rocznie.

Więcej informacji: firstdata.pl I polcard.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Bezpłatne terminale w Bankach Spółdzielczych SGB BIZNES, Handel - Aby skorzystać z programu Fundacji Polska Bezgotówkowa, wystarczy udać się do najbliższego Banku Spółdzielczego SGB. Dzięki współpracy Banków z operatorem First Data jest to możliwe już od pierwszego dnia funkcjonowania programu.
Hashtagi: #BIZNES #Handel

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy